Postanowienia Noworoczne czy to dobry pomysł?

 In Czytelnia

 

Kiedy milkną wszechobecne ostatnio dźwięki Bożonarodzeniowych piosenek, kiedy coraz rzadziej słychać dzwoneczki sań Świętego Mikołaja a za oknem niezależnie od pory dnia zaczyna królować huk fajerwerków, nadchodzi kilka dziwnych dni. Ostatnie dni starego roku, niby zwyczajne – żadne święto – a jednak bardzo inne od pozostałych 365. To właśnie podczas tych dni powstają wielkie i małe postanowienia Noworoczne. To wtedy tworzymy listy zadań do wykonania i wizję nowych siebie, już zaraz, właśnie teraz, od Nowego Roku. Każdy początek kolejnego roku jest dla nas szansą zmiany, zawsze jesteśmy pełni nadziei, że tym razem się uda. Dlaczego akurat od Nowego Roku ? Przecież teoretycznie a także praktycznie moglibyśmy robić to w dowolnym momencie 🙂

Jednak te kilka dni mijającego roku ma w sobie szczególną moc, która daje nam siłę i chęć zmiany samych siebie i swojego życia.

Na pewno są osoby, którym udaje się dotrzymać postanowień, które co roku stawiają sobie nowe wyzwania i realizują je z sukcesem. Statystyka jest jednak okrutna i jednoznacznie pokazuje, że zdecydowana większość Noworocznych planów szybko ulega zapomnieniu w codziennym biegu. Najlepszym tego przykładem są przepełnione siłownie…. Tłok w nich panuje zazwyczaj od stycznia maksymalnie do marca 🙂

Jak więc poradzić sobie z zaległymi nierealizowanymi postanowieniami? Co zrobić by tym razem się udało? Czy postanowienia powinny być maxi czy raczej mini i realizowane metodą małych kroczków?

Usiądźmy wygodnie, pomyślmy o minionym roku, zastanówmy się co było najlepsze, z czego jesteśmy dumni a co chcielibyśmy zmienić najbardziej ze wszystkiego. Nie idźmy utartym szlakiem –  rzucę palenie, zacznę biegać, zgubię kilka kg, będę się więcej uśmiechać. Po prostu pomyślmy co najbardziej nam  przeszkadzało, czego chcielibyśmy się pozbyć lub czego brak doskwierał nam najbardziej i skupmy się tylko na tym.

Dobrze zastanówmy się z czym takie postanowienia się wiążą, co będzie musiało się zmienić, czy wszystko zależy tylko od nas? Jeśli nie, będzie bardzo trudno je spełnić a bardzo łatwo uzyskać wymówkę – przecież nie zależało to tylko ode mnie, gdyby ….. i tu się zaczyna cała litania wygodnych zbiegów okoliczności 🙂

Skutecznych sposób na realizacje postanowień jest zapewne wiele, no może kilka :),  ja jako osoba z przebogatym doświadczeniem w dziedzinie zawalonych postanowień noworocznych mam jedno:

W Nowym Roku podejmij DECYZJĘ a nie twórz postanowienia!

Udało mi się w życiu podjąć wiele decyzji – lepszych i gorszych rzecz jasna J Postanowień nie dotrzymałam zbyt wiele…… dlatego już ich nie robię!

Nie  postanawiam w przyszłym roku  lepiej dbać o zdrowie, ale podejmuję decyzję o zapisaniu się na kompleksowe badania!

Nie postanawiam uczyć się języków obcych ale zapisuję się na lekcje angielskiego!

Tak jest łatwiej bo rzeczy zaczynają się dziać a ja nie mam już opcji na wycofanie się 🙂

 

Dlatego też cała załoga LOBSTER dziękując za wspólnie spędzony  czas w 2016 roku

życzy wielu trafnych DECYZJI oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku!!!

Recent Posts
Wyspa Zakochanych