Południe we wrześniu

 In Ciekawe Miejsca i Historie

Zachód słońca nad wrześniowym Adriatykiem. Prawda, że piękny?

Tytuł dzisiejszego wpisu może być nieco mylący. Ktoś gotów jest pomyśleć, że chodzić może o porę dnia w pierwszym miesiącu jesieni. Tak naprawdę chcę Wam przybliżyć swoje spostrzeżenia na temat wyjazdów na południe Europy tuż po zakończeniu sezonu, a właściwie jego szczytu. Rzecz jasna przede wszystkim skupię się na rejsach morskich.

Planując urlopy wielu z nas musi się liczyć z wakacjami dzieci, wyjazdami współpracowników swoich oraz partnera itp. Niemniej jednak tak się już zresztą utarło, że na wakacje jeździmy w wakacje bo w końcu jest lato i są wakacje. Co, nie? No! Mój przyjaciel wpadł nawet na genialny pomysł i namówił swoich bliskich na urlop w Egipcie, w lipcu. Do tej pory wspominają owe wczasy baaaardzo gorąco.

Jak już zapewne część z Was wie, a inni być może domyślają się, LobSter organizuje turystyczne rejsy morskie między innymi w Chorwacji, a ja mam przyjemność być jednym ze skipperów i nie tylko . Tyle słowem wstępu. Zatem do rzeczy.

Dziwnym trafem lato w Polsce wypada w tym samym czasie co w Niemczech, Austrii, Francji, nawet w Rosji mają lato w lipcu i sierpniu. W Wielkiej Brytanii temat wygląda nieco inaczej. W tym roku lato w Anglii wypada, podobno w trzecią środę lipca, ale z nimi nigdy nie wiadomo. Tak czy owak cała Europa jedzie na urlop w „wakacje”.

Kliknij w mapę, aby przejść do strony
pt. rejsy morskie w Chorwacji i zobaczyć
terminarz naszych rejsów w Chorwacji 2018.

Mapa poglądowa wybrzeża Dalmatyńskiego. Właśnie tu robimy nasze rejsy morskie w Chorwacji. Mapa poglądowa wybrzeża Dalmatyńskiego. Właśnie tu robimy nasze rejsy morskie w Chorwacji.

Chorwacja jest z kolei żeglarskim rajem Europy, co wielokrotnie podkreślaliśmy i potwierdziliśmy na naszych rejsach morskich. Nic więc dziwnego, że w sezonie zjeżdżają tam tłumy turystów, autostrady są zapchane, parkingi pękają w szwach podobnie jak mariny, kluby i restauracje. Wierzcie mi na słowo. Ciężko jest odpocząć w takiej puszce sardynek, przy temperaturze spadającej w nocy do 33 stopni Celsjusza. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.

Mamy jednak w zanadrzu coś takiego jak wrzesień. Początek roku szkolnego, bądźmy szczerzy, to jeszcze laba i ustalanie tytułów podręczników. Zachodnia Europa już dawno chodzi do szkoły. Kurorty powoli pustoszeją, a temperatury spadają w nocy do przyjemnych 25 stopni i wieczorami jest czym oddychać. W ubiegłym roku rejsy morskie w Chorwacji organizowane przez nas we wrześniu były bodaj najlepsze w sezonie. Tym bardziej, że Ceny idą w dół bo jest już po sezonie i bogaci klienci z państw wymienionych w czwartym akapicie pojechali już do domu.

Za udziałem w rejsach morskich w Chorwacji we wrześniu przemawia mnóstwo argumentów. Prócz wymienionych powyżej mamy także pewność, że mariny znów będą świecić czystością bo ekipa sprzątająca nadąży za bałaganem. Jedzenie w restauracjach znowu jest pierwszorzędne bo kucharze nie idą już w ilość, która i tak się sprzeda, lecz stawiają na jakość.

Wrześniowe rejsy w Chorwacji to gwarancja wspaniałej pogody, pierwszorzędnej kuchni i wymarzonego relaksu

Najważniejszym atutem wrześniowych rejsów w Chorwacji, z czysto żeglarskiego punktu widzenia jest wiatr. Tak, wreszcie coś wieje. W przeciwieństwie do lipca i sierpnia, choć i wtedy trafiają się dni wietrzne, pływamy więc na żaglach, a silnika używamy do wejścia i wyjścia z portu.

Zachęcamy zatem bardzo gorąco do udziału w organizowanych przez nas z powodzeniem rejsach morskich w Chorwacji. Wszelkie informacje znajdziecie na naszej stronie: http://agencjalobster.pl/rejsy/chorwacja

Ahoj!

 

 

Recent Posts
Hvar na wyspie Hvar, widok na Wyspy Piekielne oraz Vis. Zdjęcie wykonane podczas rejsu morskiego w Chorwacji