Chwila dla siebie na rejsie - Agencja Lobster - BLOG

Chwila dla siebie na rejsie

 In Czytelnia

Podobno troje to już tłok, a co dopiero jeśli mówimy o 8 czy 10 osobach zaokrętowanych na kilkudziesięcio stopowej łodzi. Jasne, te łodzie nie są małe, ale tydzień przez 24 h na dobę z innymi ludźmi? Często obcymi, przynajmniej na początku rejsu… co w takiej sytuacji znaczy chwila dla siebie na rejsie.
Wiem, mnie też to przerażało. Jeśli mam być szczera, mam lekką gęsią skórkę przed każdym rejsem. Pomimo tego, że już wiem, jak sobie z tym radzić, żeby nie zwariować.

TE ŁODZIE SĄ NAPRAWDĘ SPORE

Każdy, kto ma w głowie mazurskie łodzie będzie bardzo zaskoczony po zobaczeniu jakiejkolwiek jednostki morskiej, na których pływamy. To solidne 13 do 15 metrów czyli krótko mówiąc długość autokaru, a nawet trochę więcej. Większość życia na łodzi toczy się na rufie. W związku z tym na dziobie lub śródokręciu jest sporo miejsca dla osób, które chciałyby pobyć jakiś czas same ze sobą i szukają chwili dla siebie na rejsie. Dodatkowo podczas pływania dosyć mocno „słychać” tam szum wiatru. Nawet gdyby ktoś chciał nam bardzo bardzo przeszkodzić rozmową, to po prostu będzie trudno.

WSZYSTKIE KAJUTY SĄ ZAMYKANE

Zawsze pływamy łodziami wyposażonymi w dwuosobowe zamykane kajuty. Zarówno podczas pływania, jak i pobytu w porcie mogą być bezpiecznym azylem, dla wszystkich którzy chcą w spokoju poczytać, pomyśleć czy nawet pospać. Od siebie dodam, że spanie na łodzi jest po prostu genialne. Zarówno kiedy płyniemy, jak i podczas delikatnego kołysania w porcie.

DO POMOCY W KUCHNI ZAWSZE MAŁO CHĘTNYCH

Sposób, który sama stosuję często. Z własnej woli nawet poza wachtami kambuzowymi zgłaszam się do przygotowania posiłku i nagle (z małymi wyjątkami) nikt nie ma mi nic do powiedzenia i wszyscy są mega zajęci na pokładzie. A ja w totalnym spokoju przejmuję mesę dla siebie na jakiś czas. Dodatkowy plus – po zakończonym posiłku można rzucić w próżnię, to kto zmywa?

ZAWSZE W KOŃCU PRZYBIJEMY DO LĄDU

Codziennie nocujemy w jakieś marinie, albo przy bojce lub choćby na kotwicowisku, z którego na ląd można dostać się pontonem. Ponton jest w standardowym wyposażeniu każdej jednostki. Czyli w skrócie, wieczór lub poranek możemy spędzić na lądzie. Wybrać się na samotny lub w okrojonym towarzystwie spacer, do knajpki, poćwiczyć, pozwiedzać, lub cokolwiek innego, na co przyjdzie nam ochota.

SŁUCHAWKI DOBRE NA WSZYSTKO

Ten gadżet nie wymaga większego opisu. Po prostu słuchawki na uszy i włączamy muzykę, audiobooka czy lekcję języka obcego, opcjonalnie czegokolwiek masz ochotę posłuchać.

Paradoksalnie czasem łatwiej o chwilę aby pobyć tylko ze sobą niż w domu czy w pracy. Dodatkowo piękne okoliczności przyrody i odgłos fal rozbijających się o burtę łodzi nastraja do refleksji i przemyśleń. Można upajać się przyrodą i własnym towarzystwem, być w danej chwili w danym miejscu. Po takich chwilach dla siebie na rejsie z ochotą wraca się do reszty załogi 😊

Recommended Posts

Leave a Comment

Widok z wyspy Sveti Klement na zatokę Vinogradisce. Archipelag PAkleni Otoci - Chorwacja