Lato w Chorwacji sprzyja wakacjom - Agencja Lobster

Lato w Chorwacji sprzyja wakacjom

 In Czytelnia

Chorwaci mają olbrzymie szczęście, że ich kraj leży nad brzegiem Adriatyku. Skądinąd zaliczanym do basenu morza Śródziemnego. Odległość z Polski do Dalmacji wcale nie jest duża i wynosi raptem około 1000 kilometrów (Cieszyn – Split) co daje nam jakieś 9 stopni geograficznych. To jednak w zupełności wystarczy, aby klimat zmienił się diametralnie. Lato w Chorwacji jest równe, stabilne i gorące.

Klimat – sprzyja wakacjom

Klimat Śródziemnomorski charakteryzuje się łagodną zimą i ciepłym, suchym latem. Temperatury nie spadają raczej poniżej 0 stopni Celsjusza. W lipcu i sierpniu rosną za to do ponad 40 stopni. Gdy dołożymy do tego wilgotność na poziomie 95% otrzymamy to co tygryski lubią najbardziej czyli upały 🙂

Średnie temperatury w Chorwacji latem są stosunkowo wysokie co przedstawia poniższa grafika (szczegóły znajdziesz na travelplanet.pl). Do porównania wziąłem okres lipiec – wrzesień ponieważ głównie w tym czasie organizujemy rejsy. Oczywiście zdarzają się wyjątki – dni chłodne dające ukojenie od upałów, czy przelotne deszcze. Z każdego rejsu Uczestnicy wracają jednak opaleni na brąz i z bagażem wspaniałych wrażeń.

Wykres słupkowy przedstawiający średnie temperatury latem w Chorwacji (lipiec - wrzesień)
Kuchnia śródziemnomorska jest pyszna i zdrowa

Dieta oparta na kuchni śródziemnomorskiej jest lekka i zdrowa. Znajdziemy w niej mnóstwo świeżych owoców i warzyw, a przede wszystkim owoce morza. Do najpopularniejszych dań zaliczyć można paellę, risotto, pasty, grillowane mięsa i frutti di mare. Spożywanie słusznej ilości czerwonego wina zapobiega chorobom serca i układu krążenia. Żyć nie umierać! Lato w Chorwacji to najlepszy moment na świeże krewetki, kalmary, ośmiornice i warzywa z babcinego ogródka.

A jak z wiatrem?

Przez lata utarło się stwierdzenie, że latem w Chorwacji to tylko na silniku. Na pewno coś w tym jest. W każdym razie mam okazję obserwować wybrzeże Chorwacji od roku 2012. Zarówno w lipcu jak i w sierpniu potrafi fajnie wiać. Jest więc realna szansa, że wybierając się na wakacyjny rejs z Lobsterem, nawet w Chorwacji będziesz mieć okazję zasmakować prawdziwego żeglarstwa, a nie tylko motorowodniactwa.

Zaprasza na pokład 🙂

Mariusz

Recommended Posts

Leave a Comment

Ahoj, miło Cię widzieć ;)

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi promocjami i wydarzeniami podaj nam swój e-mail, abyśmy mogli pozostać w kontakcie.  

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od LobSter Monika Wótkowska.