Transport do Chorwacji - Agencja Lobster Czytelnia

Transport do Chorwacji

 In Czytelnia

W rozmowach z naszymi przyszłymi załogantami często pada pytanie o najlepszy sposób na transport do Chorwacji. Wiedziony zatem chęcią pomocy przedstawiam poniżej 4 możliwości transportu, z których korzystałem osobiście i które moim zdaniem są najbardziej korzystne pod względem czasu i budżetu.

Samolot

Samolot jest wygodny, a przede wszystkim szybki. Nawet z przesiadką podróż zajmie nam około 8 godzin. Z roku na rok przybywa połączeń na trasie Polska – Chorwacja oraz miast/lotnisk, z których możemy polecieć na Wybrzeże Dalmatyńskie. Do przewoźników, którzy w swej ofercie posiadają interesujące nas połączenia należą:

W sezonie 2020 do mapy połączeń powyższych przewoźników dołączyły takie miasta jak Gdańsk i Rzeszów więc na najbliższe wakacje polecimy już z

 • Gdańsk
 • Katowice
 • Kraków
 • Modlin
 • Warszawa
 • Rzeszów

Ceny biletów lotniczych różnią się w zależności od terminu, w którym chcemy lecieć (popularność) oraz liczby dostępnych miejsc w danej puli cenowej. W ostatnich latach każdy z nas stał się ekspertem w wyszukiwaniu tanich biletów. Transport do Chorwacji od lat nie był tak powszechny.

Autokar

Ze skrajności w skrajność. Podróż do Chorwacji autokarem zajmuje od kilkunastu (wsiadając np. w Cieszynie) do ponad 24 godzin (startując z Warszawy do Splitu). Podróż autokarem ma jednak kilka plusów:

 • trasa przejazdu wiedzie przez większość popularnych miejscowości wypoczynkowych i miast portowych.
 • Cena przejazdu w 2 strony zamyka się w kwocie 500 zł/os.
 • Masz niemal 100% pewność, że dojedziesz na czas. Lot nie zostanie odwołany, czy opóźniony.
 • Wysiadasz na miejscu bez konieczności transferu z lotniska.

Na polskim rynku jest co raz więcej przewoźników oferujących przejazd na trasie Polska – Chorwacja:

Dwie pierwsze firmy są naszymi partnerami i możesz kupić ich bilety za naszym pośrednictwem. Szczegóły znajdziesz na stronie Autokar do Chorwacji.

BUS

Bus opłaca się wynająć większą ekipą. Możesz też skorzystać z oferty mniejszych przewoźników oferujących tego typu usługi. Z pomocą przyjdzie wujek Google, w którym na pewno znajdziesz interesującą ofertę. Pod wieloma względami bus wypada lepiej w porównaniu z autokarem.

 • Czas podróży możesz skrócić nawet o 10 godzin.
 • Przystanek zrobisz w dowolnym momencie.
 • Masz swój środek transportu na miejscu więc jesteś niezależny.

Minusem jest wzięcie na siebie odpowiedzialności. Przyda się również drugi, a nawet trzeci kierowca. Przy 7 osobach wynajęcie auta i przejazd w obie strony Warszawa – Seget – Warszawa, przez Czechy, Austrię i Słowenię (+ mandat za złą winietę) oraz parking, wyniósł nas około 450 zł/os. Gdyby nie mandat i Słoweńską winietę koszt byłby zdecydowanie niższy. Jest to zatem całkiem dobry sposób na transport do Chorwacji.

Samochód

Samochód okazuje się całkiem ekonomicznym rozwiązaniem. Już przy 4 osobach można oszczędzić sporo czasu i kasy. Auto daje też całkowitą swobodę na miejscu. Odpada kwestia zrobienia zakupów, czy jakiejś  wycieczki. Podobnie jak w przypadku BUS’a warto mieć zmiennika za kierownicą. Przy 4 osobach, przejazd trasą Warszawa – Seget – Warszawa kosztował nas około 450 zł/os. więc porównywalnie z busem.

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Mariusz

Recommended Posts

Leave a Comment

Ahoj, miło Cię widzieć ;)

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi promocjami i wydarzeniami podaj nam swój e-mail, abyśmy mogli pozostać w kontakcie.  

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od LobSter Monika Wótkowska.