Pokochaj yachting, poznaj Chorwację! - Agencja Lobster

Pokochaj yachting, poznaj Chorwację!

 In Ciekawe Miejsca i Historie

Young woman standing at the helm of a boat against a blue sky

Tak, jak każdego roku zima „zaskakuje drogowców”, tak i nas zazwyczaj każdego roku zaskakują… wakacje! Marzymy o tym, aby w końcu cisnąć zimowym odzieniem w najciemniejszy kąt szafy i czekamy z utęsknieniem na cieplejsze dni. Kiedy owe dni wreszcie nadchodzą, nagle zdajemy sobie sprawę z tego, że przecież jeszcze nie zaplanowaliśmy tegorocznego wypoczynku!

Czasu jest mało, większość pokoi hotelowych zarezerwowana, rozpaczliwie próbujemy „wcisnąć się” w jakikolwiek pierwszy lepszy termin, zmieniamy datę urlopu w pracy (ku wielkiemu niezadowoleniu szefa!), aby móc wyjechać i nieco odpocząć od szarej codzienności. A może w tym roku inaczej?

Chorwacja – idealny kierunek na wypoczynek na morzu!

O Chorwacji i jej niebywałym uroku słyszał zapewne każdy. W zachwycających relacjach z chorwackich wakacji nie ma nic przesadzonego, bowiem rzeczywiście jest to wyjątkowo interesujący zakątek Europy, który warto choć raz odwiedzić. Kiedy zaś ten jeden raz się to zrobi, bez cienia wątpliwości zapragnie się powracać tam jeszcze wielokrotnie!

Zdecydowanie najbardziej popularnym kierunkiem turystycznym jest wybrzeże Chorwacji i dzieje się tak nie bez powodu. To właśnie ten kraj może poszczycić się jedną z najdłuższych (a do tego niezwykle urozmaiconych) linii brzegowych w całej Europie. Chorwackie wybrzeże jest również wyjątkowym w skali świata.

Czy można postawić na wypoczynek stacjonarny w Chorwacji? Pewnie, że można, bo kto nam zabroni?! Ale warto wiedzieć, iż decydując się na „lądowy” urlop w tylko jednym zakątku tego pięknego kraju, bardzo wiele tracimy!

I właśnie dlatego, naprzeciw oczekiwaniom wymagających turystów, którzy chcą czegoś znacznie więcej, wychodzi agencja LobSter, która oferuje wyjątkowe rejsy u wybrzeża Chorwacji. Każdego ranka budzimy się w innym miejscu, odkrywamy niebywałą magię licznych zakątków, do których nie sposób dotrzeć inaczej niż drogą wodną i nie sposób zwiedzić ich wszystkich w ciągu tygodniowego pobytu na lądzie.

Zalety wypoczynku na jachcie

Wypoczynek na komfortowym, długim (długość powyżej 43 stóp!) jachcie z LobSter ma kilka podstawowych zalet. Przede wszystkim, nie ogranicza nas stacjonarny nocleg. Nawet najbardziej luksusowy hotel w tym względzie nie dorówna urlopowi na jachcie. Wykupując kilkudniowy wypoczynek w hotelu na lądzie, każdego wieczora musimy do niego wracać, zatem nie mamy możliwości zbyt mocno oddalić się od „bazy”.

W przypadku urlopu na jachcie, nasz nocleg płynie razem z nami! Ponadto, na szerokich wodach Adriatyku raczej nie grożą nam korki, czego niestety nie można zagwarantować w przypadku poruszania się po chorwackich ulicach – zwłaszcza w sezonie.

Oczywiście, to nie wszystkie zalety. Rejs jachtem, szczególnie dla osób, które do tej pory nie miały okazji wypoczywać w ten sposób, to niesamowita przygoda. Coś zupełnie innego niż do tej pory, coś wyjątkowego i fascynującego. Chorwacja, jak zostało wspomniane, jest cudownym krajem, ale z perspektywy morza prezentuje się jeszcze lepiej. Tego nie da się opisać – tego trzeba doświadczyć!

Kliknij w mapę, aby przejść do strony
pt. rejsy morskie w Chorwacji i zobaczyć
terminarz naszych rejsów w Chorwacji 2018.

Mapa poglądowa wybrzeża Dalmatyńskiego. Właśnie tu robimy nasze rejsy morskie w Chorwacji. Mapa poglądowa wybrzeża Dalmatyńskiego. Właśnie tu robimy nasze rejsy morskie w Chorwacji.

W czasie tych kilku dni rejsu możemy także zgłębić wiedzę na temat żeglarstwa. Będzie to prawdziwie aktywny wypoczynek, w czasie którego będziemy mogli na przykład brać udział w manewrach portowych i wielu innych codziennych, typowo żeglarskich czynnościach.

Warto zaznaczyć w tym miejscu, iż po ukończeniu rejsu, kapitan każdej osobie wystawia opinię. Jest to opinia nie byle jaka, nie tylko na pamiątkę, ale honorowana przez Polski Związek Żeglarski, co ma ogromne znaczenie dla wszystkich, który mają pewne plany w stosunku do żeglarstwa i będą chcieli się w tym kierunku rozwijać.

Czym i z kim popłyniemy?

Jak już zostało nadmienione, popłyniemy nowoczesnym, doskonale wyposażonym jachtem, którego długość przekracza 43 stopy. Każdy z jachtów, którymi dysponuje agencja LobSter, wielokrotnie był wyróżniany oraz nagradzany na najróżniejszych targach i wystawach nie tylko w Europie, ale na świecie.

Opiekę nad nami i naszym bezpieczeństwem w czasie rejsu sprawować będzie doskonale przeszkolona, doświadczona załoga. Każdy z jej członków może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na morzu, a także stopniem kapitana jachtowego. Kapitan jachtu, dzięki swojej ogromnej wiedzy i doskonałej znajomości Adriatyku, może porwać nas w takie miejsca, o których nawet się nam nie śniło!

Co zobaczymy?

Najprawdziwsze cuda natury! Plan rejsu zakłada kolejno odwiedzenie takich zakątków Chorwacji jak: Trogir, wyspa Hvar (i miasto Hvar), wyspa Vis (port Komiža, błękitna grota, diabelskie wrota), Rogoznica (słone jezioro „Oko smoka”), Skradin (bajeczne wodospady na rzece Krk), Split.

Może on ulec pewnym zmianom, w zależności od warunków pogodowych. Jednego dnia będziemy podziwiać niezwykłą przyrodę, innego dnia wspaniałe zabytki, a jeszcze innego kosztować wspaniałych lokalnych wyrobów, na przykład w czasie wizyty u madame Anki, która samodzielnie robi travaricę…

 

Recommended Posts
A pro po relaksu

Ahoj, miło Cię widzieć ;)

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi promocjami i wydarzeniami podaj nam swój e-mail, abyśmy mogli pozostać w kontakcie.  

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od LobSter Monika Wótkowska.