Rejs po Adriatyku u wybrzeży Chorwacji - Agencja Lobster

Rejs po Adriatyku u wybrzeży Chorwacji

 In Ciekawe Miejsca i Historie

Scenes of Croatia

Tegoroczna zima wprawia w niemałą konsternację. Jak na prawdziwą polską zimę przystało, mamy co prawda śnieg i mróz, jednak… niespodziewanie krajobraz za oknem robi się ponury i bardziej jesienny niż zimowy. Ale co to? Następuje ponowna zmiana i znowu wszystko pokryte zostaje śnieżną pierzynką! Pani Zima w tym roku jest wyjątkowo kapryśna i niezdecydowana. Ciągłe zmiany scenerii rozstrajają, drażnią, nie zachęcają do wyjścia i jakiejkolwiek aktywności…

Właśnie w takich chwilach, gdy dość boleśnie odczuwamy gwałtowny spadek poziomu endorfin z powodu otaczającej nas aury, warto pomyśleć o czymś niezwykle przyjemnym, ciepłym, egzotycznym i wcale nie mamy tu na myśli kawy po turecku wypijanej przy rozpalonym kominku, ale… Chorwację!

Jest to kraj absolutnie niezwykły, który pochwalić się może między innymi jedną z najdłuższych linii brzegowych Europy, wyjątkową w skali świata. Taki typ wybrzeża zwany jest dalmatyńskim. Nazwa ta wywodzi się od historycznej krainy Dalmacji, która obecnie stanowi część Chorwacji.

Daj oczarować się Chorwacji!

Chorwacja jest jednym z tych krajów, które urzekają swoją wprost niewiarygodną urodą. Nie sposób nie docenić jej piękna, różnorodności, nie sposób nie zakochać się w niej „od pierwszego wejrzenia”. Oferuje ona góry, morze, przeszło 1000 wysp oraz wysepek, bajeczne wodospady, a wszystko to niebywale blisko siebie!

Największą popularnością cieszy się wspomniane już wybrzeże, które oferuje całą moc atrakcji turystycznych. Tutaj coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy egzotycznej przyrody, cennych zabytków, sztuki, kultury, jak i kuchni, o której nieco więcej za chwilę.

Poznaj Adriatyk i przeżyj przygodę życia!

Chorwackie wybrzeże oblewane jest wodami Morza Adriatyckiego, które jest północnym odgałęzieniem Morza Śródziemnego. I właśnie z tej perspektywy, z morza, widok na Chorwację robi szczególnie duże wrażenie. Można je utrwalić decydując się na fantastyczny rejs wysokiej klasy jachtem z agencją LobSter.

Oferta wypoczynku pod znakiem żagli kierowana jest nie tylko do miłośników żeglarstwa, którzy doskonale znają temat, ale do wszystkich, którzy pragną wypocząć w sposób niecodzienny i przeżyć niezwykłą przygodę z marynistycznym akcentem.

Dlaczego warto?

Wypoczynek na jachcie wiąże się przede wszystkim z brakiem konieczności rezerwacji stacjonarnego noclegu, a co za tym idzie, brakiem ograniczeń z tym związanych. Najbardziej pasjonujące jest to, iż każdego dnia słońce budzi nas w innym miejscu, krajobrazy zmieniają się w oka mgnieniu i co chwilę możemy cieszyć oczy nowymi, bajecznymi widokami.

Nie przesadzając, śmiało można rzec, iż wypoczynek taki ma poniekąd charakter terapeutyczny. Możemy dowoli delektować się niezmąconym spokojem, ciszą, możemy wsłuchiwać się w kojący szum morza… Podczas aktywnego żeglarskiego wypoczynku mamy doskonałą sposobność do tego, aby nauczyć się współpracy w grupie. Morze uczy pokory i szacunku do potężnych sił natury, uświadamia, jak niewielkim jest człowiek w ich obliczu. Wszystko to sprzyja kontemplacji i przyczynia się do nieco innego spojrzenia na otaczający nas świat.

Warto wiedzieć, iż popłyniemy w rejs wspomnianym już jachtem o długości ponad 43 stóp, z doświadczoną załogą LobSter. Każdy z członków załogi posiada: ogromną wiedzę, wieloletnie doświadczenie na morzu i stopień kapitana jachtowego. Adriatyk nie ma najmniejszych tajemnic przed kapitanem jachtu. Dzięki temu będziemy mogli odkryć miejsca, o których wielu „lądowych turystów” może jedynie pomarzyć!

Wyprawa taka z całą pewnością spodoba się również wszystkim miłośnikom wędkarstwa. Można łowić prosto z jachtu i przy odrobinie szczęścia złapać nie tylko pokaźną rybkę, ale nawet… ośmiornicę!

Tutaj dotrzesz:

Agencja LobSter opracowała szczegółowy plan podróży. Warto jednak pamiętać o tym, iż może on ulec pewnym zmianom w zależności od warunków pogodowych. Niemniej, bez wątpienia zdołamy zobaczyć większą część atrakcji, a wśród nich, Trogir, malownicze wyspy Hvar (zwaną lawendową wyspą) i Vis z portem Komiža, diabelskimi wrotami i błękitną grotą, Rogoznicę, Skradin oraz Split.

Z miasteczka Skradin wyruszymy na zwiedzanie prawdziwego cudu natury, malowniczych wodospadów na rzece Krk. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem możemy z bliska przyjrzeć się codziennemu życiu tutejszych mieszkańców, a odwiedzając madame Ankę, na własne oczy zobaczyć, jak robi się słynną travaricę.

Rozsmakuj się w kuchni dalmackiej…

Chorwacka kuchnia jest niezwykle różnorodna i smaczna. Na szczególną uwagę zasługuje kuchnia dalmacka, która jest kuchnią śródziemnomorską. Jej najbardziej charakterystycznym elementem są oczywiście owoce morza oraz ryby. Najczęściej są one gotowane lub też grillowane. Dzięki skipperom LobSter bez trudu można nabyć mule lub też świeżutką ośmiornicę, która złapana została dosłownie chwilę wcześniej.

Jeśli chodzi o mięsa, największą popularnością cieszą się wieprzowina oraz jagnięcina, które zazwyczaj piecze się na rożnie. Niemal nieodłącznym elementem dań kuchni dalmackiej są warzywa. Warto skosztować także wspaniałych, różnorodnych dań z makaronów oraz owczych serów.

Równie słynne i pyszne, co dalmackie dania, są także wina. Dalmackie alkohole są mocne, charakteryzują się wspaniałym aromatem. Warto spróbować takich specjałów jak Dingae, Plavac, Pošip Eara czy Prošek. Naturalnie, nie można zapomnieć o wyrabianej z pachnących traw travarice.

Warto w tym miejscu dodać, że ceny w knajpkach są wyjątkowo niskie, zatem bez nadmiernego obciążenia dla portfela można skosztować wszystkich lokalnych przysmaków. Można również zrobić wspaniałe zakupy w ramach pamiątki z pobytu i prezentu dla bliskich.

Doskonałym pomysłem będzie nabycie prawdziwej oliwy z oliwek. Tę przeznaczoną na prezent, która jest bardzo ładnie opakowana, można nabyć przykładowo na targu. Z pomocą LobSter można również nabyć oliwę z oliwek prosto od gospodarza. Choć nie jest ona tak ładnie zapakowana jak ta z targu, już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt naprawdę wysokiej jakości.

 

Recent Posts
Kobieta za kierownicą

Ahoj, miło Cię widzieć ;)

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi promocjami i wydarzeniami podaj nam swój e-mail, abyśmy mogli pozostać w kontakcie.  

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od LobSter Monika Wótkowska.