Mariny w Chorwacji - hotelowe standardy - Agencja Lobster

Mariny w Chorwacji – hotelowe standardy

 In Jak To Wygląda w Praktyce

Marina Baotić - Yacht Club Seget - Seget Donji w ChorwacjiPrzemysł turystyczny w Chorwacji pędzi pełną parą. Stanowi on prawie 90% PKB. Zjawisko to ma kilka wad, ale zalet zdecydowanie więcej. Dzięki temu, że do Dalmacji płyną rzeki EUR, firmy prześcigają się w budowaniu co raz nowszych, lepszych i ładniejszych marin. Lepiej dla nas ponieważ z roku na rok mamy więcej opcji do układania tras, które można zaaranżować w taki sposób, aby każdą noc spędzić w marinie, a mariny w Chorwacji są kosmiczne.

Archetyp Mazurski

Wiele osób odrzuca pomysł wyjazdu na żagle właśnie ze względu na wspomnienia związane ze spartańskimi warunkami w mazurskich przystaniach. Bądźmy szczerzy, nasze rodzime jeziora i “mariny” znajdujące się na szlaku to maksimum III liga w porównaniu z zachodnią Europą. W dalszej części dzisiejszego wpisu znajdziesz potwierdzenie tej tezy.

Marina

Marina to tak naprawdę port z tym, że przeznaczony wyłącznie dla jachtów. Nie cumują tu kutry rybackie, kontenerowce, czy łodzie patrolowe. W marinie spotkasz więc wyłącznie ludzi takich jak ty – żeglarzy i ewentualnie turystów 😉

Mariny różnią się wielkością i wyposażeniem. Mamy jednak zaawansowany wiek XXI i praktycznie w każdej z nich znajdują się toalety i prysznice, pralki i suszarki, sklepy, kawiarnie, bary i co najważniejsze darmowe Wi-Fi 😀 Dostęp do sanitariatów jest wliczony w opłatę za postój więc nie musisz za każdym razem szukać przysłowiowej dwójki, żeby skorzystać z toalety.

Przykład

Poniżej znajduje się mapa mariny Baotić, w której zaczynamy i kończymy 90% naszych rejsów w Chorwacji. Jak widzisz znajduje się w niej praktycznie wszystko od sanitariatów i przechowalni bagaży, po knajpy, basen, a nawet należącą do mariny plażę z leżakami i parasolami.

Marina Baotić jest jedną z nowszych w Chorwacji i jej standard jest wyjątkowo wysoki. Największą siecią na wybrzeżu Dalmatyńskim są jednak mariny ACI. Gwarantują one odpowiednie zaplecze i obsługę na najwyższym poziomie. Zerknij chociażby na najmniejszą z nich, która znajduje się w miejscowości Skradin, z której startujemy na wycieczkę po Wodospadach Krka. Równie dobrym przykładem jest marina Frapa w Rogoznicy lub Mandalina w Szybeniku.

Cztery gwiazdki

Wszystkie mariny, które odwiedzamy w czasie naszych rejsów morskich w Chorwacji wyposażone są na poziomie minimum czterech gwiazdek. Masz zatem zagwarantowany komfort, możesz wziąć prysznic i skorzystać z toalety przez całą dobę, bez dodatkowych opłat. Dwa kroki od jachtu znajdziesz kawiarnie, restauracje i bary. Jak w dobrym hotelu.

Wszystko wskazuje na to, że możesz śmiało jechać ze mną do Chorwacji na żagle.

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Mariusz

Recent Posts

Leave a Comment

Majówkowy rejs w Chorwacji na jachcie Bavaria 46 Cruiser

Ahoj, miło Cię widzieć ;)

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi promocjami i wydarzeniami podaj nam swój e-mail, abyśmy mogli pozostać w kontakcie.  

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od LobSter Monika Wótkowska.